آموزش اصولی زبان آلمانی،چگونه زبان آلمانی یاد بگیریم؟

آموزش اصولی زبان آلمانی


آموزش اصولی زبان آلمانی یعنی چه؟
روش صحیح یادگیری زبان آلمانی


ایا واقعا کتاب منشن بهترین کتاب آموزشی زبان آلمانی است؟


ایا با آموزش تا سطح B1 یا B2 میتوان در آلمان کار پیدا کرد یا تحصیل کرد؟


انجام امور توسط دفتر مهاجرتی چقدر پایتان اب میخورد؟


ایا باید شرکتهای مهاجرتی به قیمتهای بالا برای شما کار پیدا کنند؟


روش تدریس تضمینی و منابع آموزشی زبان آلمانی در آکادمی زبانساز


در این مقاله به این سوالات خواهیم پرداخت.
به سادگی مهاجرت کن.این یک شعار نیست…


آموزش اصولی زبان آلمانی یعنی چه؟
روش صحیح یادگیری زبان آلمانی


اموزش اصولی زبان یعنی اینکه شما بتوانید با توجه به مکان و زمان مختلف بهترین روش را انتخاب و به شکلی صحیح به کار ببرید تا بتوانید تشابه به یک المانی زبان را به حداکثر برسانید.

از این جهت باید همه مهارتهای زبانی مانند درک مطلب،مکالمه،شنیداری،نوشتاری ،نامه نویسی اداری و دوستانه ،روش برقراری ارتباط،کنایه،ضرب المثل،جملات روزانه ای که استفاده میشود(مثلا در فارسی برا ما شاخ شده یا بابا تو دیگه کی هستی) که قطعا برای یک خارجی ما نمیتوانیم از ترجمه لغت به لغت منظور خود را برسانیم.در آلمانی نیز چنین مواردی وجود دارد که باید انها را آموخت.


و اما مهمترین نکته ای که بنده همیشه به زبان آموزان توصیه میکنم این هست که با توجه به اهدافشان از مهاجرت آموزش ببینند.
یعنی اینکه به عنوان مثال من اگر میخواهم به عنوان مهندس صنعتی مهاجرت کنم باید علاوه بر آموزش زبان، آموزش های زبانی در رابطه با صنعت و مهندسی هم یاد بگیرم.قطعا برای جاب آفر و جاب سیکر به فردی که تسلط زبانی بر گرایش تخصصی اش دارد بسیار بهتر و سریعتر بها میدهند.

علاوه بر این هزینه های آموزش زبان در آلمان بسیار زیاد است و بهتر است در ایران این اموزش ها را ببینید.


نکته ای که وجود دارد این هست که در کلاس های ترمی چون گرایش هر فرد یک رشته خاص است و به عنوان مثال یکنفر پرستار و یکنفر مهندس و دیگری برای ازدواج در کلاس حضور پیدا میکنند تمرکز بر روی یک رشته خاص ممکن نیست و شما فقط برای کسب نمره آزمون گوته یا تلک یا … یعنی صرفا جهت رفتن به آلمان آماده میشوید اما اگر از 100 نفر که با موفقیت به آلمان رسیده اند سوال کنید که قبل از اینکه ویزا بگیرم چه اقدامی انجام بدهم قطعا همه جواب میدهند: زبان،زبان و زبان.تا جایی که میتوانید زبانتان را تقویت کنید که در آلمان به مشکل بر نخورید.خیلی ها افسوس میخورن که چرا وقتی در ایران بودن وقت بیشتری صرف زبانشان نکردند و حالا باید فرصت ها و هزینه های زیادی را از دست بدهند.
تیم تخصصی آلمانی زبان زبانساز تلاش کرده است تا هر کلاس را بر اساس رشته و گرایش خود بچیند تا علاوه بر آموزش تخصصی زبان بتوانید از تجربه های همدیگر در کارهای مهاجرتی از قبیل نوشتن رزومه(که خود بحث تخصصی دارد)،کاریابی،امور اداری و ترجمه و … استفاده کنید.کلاسهای خصوصی دو تا سه نفره در رشته های مرتبط بهترین گزینه برای آموزش واقعی و اصولی زبان است.


ایا واقعا کتاب منشن بهترین کتاب آموزشی زبان آلمانی است؟


خیر.کتاب های زیادی برای آموزش زبان وجود دارد ولی هیچ کدام از این کتاب ها کتابی برای پیدا کردن شغل یا تحصیل نیستند.. فقط برای صحبت کردن آماده میشوید.بنده نظرم را با توجه به تجربه ای که داشته ام چه در آموزش چه در گرداوری منابع زیادی از کتاب های آلمانی که به مروز زمان در همین سایت قرار داده خواهند شد اینگونه بیان میکنم.
کتاب منشن کتاب بسیار مناسبی برای آموزش زبان است اما نه برای افرادی که در محیطی غیر از آلمان ساکن هستند.این کتاب برای افراد خارجی که در المان ساکن هستند تنظیم شده است به این صورت که افراد در محیط آلمانی به طور ناخواسته زبان را چه مکالمه و چه شنیداری بخوبی یاد میگیرند و در کلاسها با استفاده از کتاب منشن با درک مطلب و گرامر آشنا میشوند.درست مثل کتاب فارسی برای دانش اموز اول ابتدایی.
اما این کتاب برای خارجی های بیرون از المان خیلی مناسب نیست اما متاسفانه میبینیم که در تمام موسسه ها تاکید افراطی میشود که این کتاب باید تدریس شود در صورتی که میتوان به جای فقط کار کردن با این کتاب با کتابهای داستان، فیلم ،موزیک و کتاب های اموزشی دیگر بستگی به نظر اساتید و روحیه و علاقه فراگیران بسیار بهتر و جذاب تر و البته کاملتر اموزش دید.
از انجایی که از این کتاب در موسسه ها و تبلیغات غول زبان آلمانی معرفی شده است دیگر به راحتی نمیتوان برای آن جایگزینی پیدا کرد.طوری که زیاد اتفاق می افتد که زبان آموزی که از صفر شروع میکند با اینکه هیچ اطلاعی از زبان آلمانی ندارد اصرار دارد که این کتاب تدریس شود.


ایا با آموزش تا سطح B1 یا B2 میتوان در آلمان کار پیدا کرد یا تحصیل کرد؟


بله.اگر به شرکت های مهاجرتی بسپارید کارهای شما را انجام میدهند و رزومه ای خوب برایتان مینویسند.اما با قیمت هایی بسیار بالا که گاهی به ۱۰ هزار یورو میرسد.اما کاری که خودتان میتوانید انجام دهید چرا باید به دیگران بسپارید.
در قبال این هزینه چه کاری برایمان انجام میدهند؟؟؟؟
فرض کنید شخصی مشکلی دارد و یک وکیل میگیرد تا کارهایش را انجام دهد.او باید اینکار را بکند چرا که خود دانش این کار را ندارد و اگر بخواهد یاد بگیرد، هم راه دور و درازی دارد و هم منطقی نیست برای هر کاری برود و تخصص آن را پیدا کند.پس این کار را به یک وکیل میسپارد.
اما در مورد انجام کارهای مهاجرتی دو تفاوت اساسی وجود دارد یکی اینکه این کار مثل وکالت نیست که مجوز لازم داشته باشد.یعنی برای وکالت حتی اگر شخصی بهترین حقوقدان باشد ولی تا پروانه وکالت نگیرد نمیتواند این کار را انجام دهد.
دوم اینکه یاد گیری امور مهاجرتی خودتان اصلا قابل مقایسه با وکالت نیست بلکه مانند یادگیری دستور پخت چند غذا است.یعنی بسیار ساده.اما چون در ایران یا کسی نیست که المانی صحبت کند و به این امور مسلط باشد یا اینکه انها که بلدند از این کار درامد(همان ۱۰ هزار یورو)را دارند،چنین کاری را انجام نمیدهند.
اما حقیقت این است که تک تک شما با دانش زبانی کمی بیشتر از اندک میتوانید این امور را تا پایان دوره آموزش زبان آلمانیتان یاد بگیرید.


انجام امور توسط دفتر مهاجرتی چقدر پایتان اب میخورد؟


بین ۲۰۰ تا ۸۰۰ میلیون
در ایتدا ممکن هست با قیمت های پایینی مثل 3 هزار یورو روبرو شوید.اما این تمام کار نیست و تازه پرداخت های شما شروع شده است.چرا که شما بعد از ورود به المان از انجایی که کارهای حقوقی خودتان را بلد نیستید مجبور هستید حداقل تا یکسال کارهای حقوقی تان را به یک وکیل بسپارید که با توجه به اینکه در آلمان هستید این هزینه ها در صورتی که درامدی نداشته باشید بسیار زیاد خواهد بود.


ایا باید شرکتهای مهاجرتی به قیمتهای بالا برای شما کار پیدا کنند؟


در صورتی که برای رفتن عجله دارید یا ثروت زیادی دارید بله.

البته این سوال از فردی به فرد دیگر متفاوت است.شما پاسخ بدهید.ایا انها باید برایتان کار پیدا کنند؟


روش تدریس تضمینی و منابع آموزشی زبان آلمانی در آکادمی زبانساز


قبلا به این جواب اشاره شد که آموزش زبان به تنهایی برای روزمره شاید برای ازمونهای رسمی و صحبت کردن کافی باشد اما بنظر من برای پیدا کردن شغل مناسب و نوشتن رزومه ای عالی کافی نیست و شما باید موضوعات مختلفی را کار کنید.
ازین رو من کتاب منشن ر به دلیل اینکه 95 درصد زبان آموزان متقاضی آن هستند و گمان میکنند بهترین کتاب هست،بصورت تخصصی آموزش میدهم اما کتاب های دیگری که طی سالها جمع آوری کرده ام را با توجه به شرایط و روحیات شما آموزش خواهیم ش داد یعنی برای رشته های پرستاری و پزشکی علاوه بر کتاب های اموزش زبان کتابهای زیستشناسی،کتابهای پرستاری و کتاب های مربوط یه پزشکی نیز برای اشنایی با محیط کار و تحصیل آموزش داده خواهند شد.(برای هر رشته متناسب با آن است ،بنده فقط رشته پرستاری را مثال زدم برای دیگر رشته ها نیز به همین صورت است.)
اموزش های لازم جهت نوشتن رزومه قوی، مناسبترین راه های کاریابی و مهاجرت به شیوه درست داده خواهد شد(ما این کار ها را بدون دخالت زبان آموزان هم انجتم میدهیم که انجام این کارها توسط آکادمی زبانساز شامل هزینه هایی جداگانه برای جاب افر،جاب سیکر ،مهاجرت تحصیلی و … میباشد که البته توصیه میکنیم خودتان انجام بدهید).
آموزش به صورت اصولی و دانشگاهی و نه فقط کتاب زبان(اموزش زبان،دیکته،نگارش،انشا،ادبیات،مکالمه،آزمایشگاه زبان(فیلم و سریال،موزیک،صوت های علمی و روزمره گی)) میباشد.
برای مشاوره بیشتر از طریق راه های ارتباطی و واتساپ با ما در ارتباط باشید.

جهت رزرو کلاس خصوصی و نیمه خصوصی زبان آلمانی در تعداد کمتر از 4 نفر حضوری تهران و مجازی کلیک کنید


کلمات کلیدی

چگونه آلمانی مکالمه کنیم

چگونه آلمانی را راحت یاد بگیریم

آموزش آسان زبان آلمانی

چگونه سریع آلمانی یاد بگیریم

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *