0
989034176643+/09034176643

جامع ترین آموزش ثبت نام و پذیرش رایگان اوسبیلدونگ آلمان 2022

شرایط و نحوه اخذ ویزای اوسبیلدونگ آلمان

در این مقاله تلاش بر این شده است تا اساسی ترین سوالات و نیاز های شخصی که از اوسبیلدونگ و شرایط پذیرش ان اطلاعی ندارد پاسخ داده شود.لطفا هرگونه سوالی داشتید درنظرات بنویسید

اوسبیلدونگ چیست؟

در آلمان به جز مدرسه و دانشگاه مراکزی وجود دارد که اگر بخواهیم با ایران مقایسه کنم مانند فنی حرفه ای خودمان هست که با شرکت در این دوره ها که بیشتر عملی هستن بعد از حداقل 3 و حداکثر 4 سال میتوانید در حرفه خود بصورت تخخصی کار کنید.تنها تفاوت اوسبیلدونگ با فنی حرفه ای این هست که اولا اوسبیلدونگ به متقاضی حقوق میدهد و دوما رشته های اوسبیلدونگ به انداه رشته های دانشگاهی معتبر هستند.در واقع وقتی در اوسبیلدونگی شرکت میکنید یک شرکت با شما قرارداد میبندد که حقوقتان را هم همان شرکت میپردازد و تقریبا در 100 درصد مواقع پس از اتمام اوسبیلدونگ میتوانید با همان شرکت قرار داد کاری ببندید.


چه کسانی میتوانند در اوسبیلدونگ شرکت کنند؟

همه افراد از دیپلم به بالا میتوانند در اوسبیلدونگ شرکت کنند و محدودیتی ندارد.مهمترین مسئله داشتن علاقه واقعی به حرفه مورد نظر میباشد.اغلب افرادی که متقاضی اوسبیلدونگ هستن بخصوص در ایران تنها پذیرش برایشان مهم هست و رشته و علاقه مهم نیست.غافل از اینکه کارفرمای (شخصی که روزانه هزاران درخواست دریافت میکند) به تمام این مسائل اگاه هست و تقریبا تنها با یک نگاه کردن ساده میتواند بفهمد که این شخص به کارش می آید یا نه.شما تقریبا باید در همان 10 ثانیه اول پس از درخواست کارفرما را به دیدن رزومه و فکر کردن به شما متقاعد کنید.(بیش از 70 درصد از درخواست ها بدون اینکه رزومه چک شود رد میشوند).
برای اینکه بتوانید کارفرما را متقاعد کنید که رزومه شما را بررسی کند میتوانید این آموزش را ببینید.هزینه ثبت نام اوسبیلدونگ؟

ثبتنام در اوسبیلدونگ هیچ گونه هزینه ای ندارد و کاملا رایگان هست .به همین دلیل از تمام دنیا رزومه های زیدی برای دریافت اوسبیلدونگ ارسال میشود.


شرایط ثبت نام اوسبیلدونگ؟

شرایط ثبتنام اوسبیلدونگ:


1-حداقل مدرک دیپلم

برای ثبت نام در اوسبیلدونگ باید حداقل مدرک دیپلم را داشته باشید.

2-دانش زبان آلمانی

برای قبولی در اوسبیلدونگ باید حداقل سطح زبانی B1 آلمانی از یک موسسه مورد تایید آلمان داشته باشید.
برای اطلاعات بیشتر راجب موسسه ها و آزمون های مورد تایید سفارت آلمان کلیک کنید.آیا در تمامی رشته ها میتوان درخواست اوسبیلدونگ داد؟

بله در تمامی رشته های اوسبیلدونگ میتوانید درخواست دهید.البته که کارفرما ترجیح میدهد مثلا از بین 3 نفر که یکی پرستار است یکی مهندس کامپیوتر و یکی هیچ حرفه ای ندارد ترجیح میدهد برای شغل IT مهندس کامپیوتر را قبول کند.پس اینکه شانس قبولی در یک رشته چقدر است به علاقه واقعی شما ،دانش شما در اون رشته و کارفرما بستگی دارد.


رزومه مناسب برای اوسبیلدونگ چگونه است؟

رزومه مناسب رزومه ای است که بلافاصله بعد از رویت توسط کارفرما کارفرما را به بررسی بیشتر و حداقل اطلاعات بیشتر در مورد صاحب رزومه وا دارد.بحث رزومه بحثی کاملا تخصصی هست و شاید بیشتر افرادی که موفق به قبول شدن نمیشوند بخاطر رزومه شان باشد.این رزومه های غلط اغلب فرصت دیدن تخصص های شما را به کارفرما نمیدهد و ممکن هست در حالی که شما مناسب ترین گزینه برای کارفرما باشید شما را رد کند.

آنشغایبن چیست؟

آنشغایبن همان متن بسیار مهمی است که معمولا کارفرما قبل از همه آن را بررسی میکند.این متن کارفرما را متقاعد میکن که رزومه شما را ببیند.
پس یک آنشغایبن مناسب +یک رزومه خوب میتواند کارفرما را متقاعد کند که از شما دعوت به مصاحبه کند.این دعوت میتواند در آلمان یا به صورت اینترنتی باشد.

حقوق اوسبیلدونگ چقدر است؟

حقوقی که در اوسبیلدونگ به شما پرداخت میشود بستگی به رشته و شرکت شما متفاوت است و از 700 یورو در ماه تا 1400 یورو متفاوت است.البته این حقوق برای سال اول است و هر سال افزایش میاید.


آیا به تمکن مالی برای اوسبیلونگ نیاز داریم؟

تمام افرادی که میخواهند وارد آلمان بشوند باید تمکن مالی کافی که حدود 10 هزار دلار در سال است را داشته باشند.مانند ویزای پیوست که همسر شخص در آلمان تمکن مالی فرد را به عهده میگیرد تمکن مالی شما را شرکتی که با آن قرار داد میبندید در آلمان بر عهده میگیرد.حالا اگر حقوق سالانه ای که از کارفرما دریافت میکنید به 10 هزار یورو نرسد(که خیلی کم پیش می آید) باید مابقی ان که مبلغ بسیار کمی است را با خودتان ببرید:

مثال:حقوق 800 یورو در ماه * 12 =9600 یورو
پس شما باید کمی بیشتر از 400 یورو را با خود به آلمان ببرید.

لگال کردن مدارک یعنی چه؟

لگال کردن مدارک یعنی پس از اینکه مدارک خود را ترجمه رسمی کردید و مهر دادگستری و وزارت خارجه زده شد به ویزامتریک بروید و مدارک خود را لگال یعنی مورد تایید آلمان کنید.

اطلاعات بیشتر در مورد ویزامتریک

هزینه لگال کردن مدارک ( تایید و تصدیق مدارک تحصیلی در سفارت )

لگال: تایید و تصدیق اصل ترجمه مدارک تحصیلی توسط سفارت. به این یعنی که روی اصل ترجمه مدارک مهر Legalisation میخورد.

هزینه لگال برای هر پلمپ ترجمه: ۳۸ یورو
۳۰ یورو هزینه سفارت و ۸ یورو کارمزد ویزامتریک

لگال کردن مدارک تحصیلی باعث میشود که اعتبار ترجمه ها دائمی و قابل ارائه به ادارات، سازمان ها و مدارس در آلمان باشند.

دقت کنید مدارک تحصیلی در صورتی در سفارت، لگال میشوند، که تاییدات دادگستری و وزارت امور خارجه رو داشته باشند و همچنین بیشتر از یک سال از تاریخ ترجمه آنها نگذشته باشد.

مدارک لگال شده، برای روز مصاحبه سفارت مورد نیاز هستند.

چنانچه قصد دارید ترجمه های مدارک تحصیلی خود را لگال کنید، حتما از همین واژه “لگال” در ویزامتریک استفاده کنید.

کپی برابر با اصل: تایید کپی های ترجمه ی مدارک تحصیلی توسط سفارت.
یعنی از ترجمه مدارک تحصیلی، کپی گرفته میشود و روی کپی ها، مهر «کپی برابر با اصل» زده میشود.

هزینه کپی برابر با اصل: ‌۳۳ یورو
۲۵ یورو هزینه سفارت و ۸ یورو کارمزد ویزامتریک

کپی برابر اصل مدارک تحصیلی، جهت انجام پروسه معادلسازی مدارک در آلمان مورد نیاز هستند.


آنرکنونگ Anerkennung یعنی چه؟


آنرکنونگ یا معادل سازی در واقع همان برابری کردن مدارک شما با مقاطع تحصیلی در آلمان میشود طوری که انگار در آلمان تحصیل کرده اید.

مثلا ممکن هست شما در پیش دانشگاهی شرکت نکرده باشید و از همین جهت رشته دانشگاهی شما + دیپلم شما معادل دیپلم در آلمان بشود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *